Skąd się tu wziąłem

Był taki czas, gdy mocno angażowałem się w promocję gier planszowych. Pisałem różnego rodzaju artykuły, ale przede wszystkim recenzje. Z czasem, gdy coraz więcej moich gier zaczęło pojawiać się na rynku, część osób zarzuciła mi, że taka praktyka nie jest dobra. Uznałem ich rację, aczkolwiek czasami miałem potrzebę coś skrobnąć.

Gdy Tycjan zaproponował mi prowadzenie bloga ZnadPlanszy, szczerze mówiąc nie byłem zainteresowany. Mirek niestety (dla mnie) ma dar przekonywania. Cóż, pomyślałem, spróbuję, ale muszę zrobić jakieś założenia, według których będę działał.

Po pierwsze, odpadają recenzje – patrz wyżej – aczkolwiek nie zamykam sobie całkowicie drogi. Dlaczego? Są gry, o których nikt raczej nie napisze, bo są bardzo mało popularne. Wynika to z tematu – np. abstrakcyjne gry logiczne, czy też z powodu wydawcy – niszowego, na naszym rynku nie znanego. Dlaczego takie gry, czasami bardzo dobre, mają być nieznane. Będąc autorem, wspominając o nich mogę zrobić dla wydawnictwa, czy też jakiegoś innego autora dużo dobrego. Nie będę pisał recenzji sensu stricte, ale mogę o jakiejś grze kilka słów nadmienić. Nie będę też pisał recenzji negatywnych, raz – nie mam ochoty tracić na to czasu, dwa – mogłoby to być źle odbierane.

Co oprócz (pseudo) recenzji? Felietony. Kiedyś na stronach GamesFanatic pisałem Weekendowe przemyślenia. Czasami nawet dzisiaj ktoś je wspomina, mówi że się na nich wychował (LOL). Chciałbym do czegoś takiego wrócić. Być może czasami będą moralizatorskie – za co już przepraszam. Nie wiem czy będę miał siły i pomysły na coś takiego, ale spróbuję.

Ostatnie – to oczywiście prywata. Jestem autorem, więc czasami coś o swoich wypocinach napiszę. Może będą to wspomnienia z projektowania, może informacje o tym co obecnie leży na moim biurku, sam do końca nie wiem. Jeśli ktoś uzna to za zbyt nachalną reklamę, znowu przepraszam, ale skorzystam z takiej okazji ;-p

No i to tyle. Ciekaw jestem co wyjdzie z powyższych założeń, mam nadzieję, że jakieś teksty będę tu wrzucał, a wszystkim życzę miłego spędzania czasu wraz z ZnadPlanszą 🙂